Wieści z powiatu nowosolskiego | |poniedziałek, Luty 12, 2024
Jesteś tutaj: Home » Miasto Nowa Sól » Zatrzymany za narkotyki

Zatrzymany za narkotyki 

160-107700

Dzięki skutecznej pracy nowosolskich policjantów kilkadziesiąt gram amfetaminy nie trafi na czarny rynek. Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości tego narkotyku. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Nowosolscy policjanci na bieżąco monitorują stan bezpieczeństwa w mieście oraz analizują wszelkie sygnały dotyczące przestępczości narkotykowej na podległym im terenie. Niemalże każdego dnia funkcjonariusze walczą z przestępczością narkotykową. Codzienna praca kryminalnych pozwala na sukcesywne eliminowanie „dilerów”.

W piątek, 10 listopada 2017 roku policjanci wydziału kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli w trakcie czynności procesowych zatrzymali 38-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie substancji zabronionej. Nowosolanin przechowywał narkotyki w miejscu zamieszkania. Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalny towar. Mężczyzna został zatrzymany i trafił po policyjnego aresztu. Zgromadzony na tym etapie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mieszkańcowi Nowej Soli zarzutu posiadania znacznej ilości środków odurzających. 38-latek został doprowadzony przed oblicze Sądu, który na wniosek Prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Nie wykluczone, że podejrzany usłyszy zarzuty nie tylko za posiadanie. Ilość zabezpieczonych narkotyków wskazywała na handel i wprowadzenie ich do obrotu. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za tego typu przestępstwo przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Nowej Soli

Dodaj komentarz


− 8 = jeden