Wieści z powiatu nowosolskiego | |poniedziałek, Luty 12, 2024
Jesteś tutaj: Home » Miasto Nowa Sól » Nowosolscy policjanci podsumowali akcję Znicz 2017

Nowosolscy policjanci podsumowali akcję Znicz 2017 

akcja znicz

Policjanci zakończyli trwającą przez sześć dni akcję “Znicz”. Wzmożone działania prowadzone przez policjantów przyniosły zamierzony efekt i w rejonie cmentarzy nie doszło do żadnych poważnych zdarzeń.

Tegoroczne działania “Znicz 2017″ rozpoczęły się 28 października i trwały do 2 listopada. W ciągu sześciu dni ponad 250 policjantów czuwało nad bezpieczeństwem na drogach powiatu. Z uwagi na spory ruch, funkcjonariusze również ręcznie kierowali ruchem. Wśród kierowców widać było zrozumienie i cierpliwość. Funkcjonariusze byli wspierani przez Straż Miejską w Nowej Soli oraz Kożuchowie. Głównym zadaniem było zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu. Policjanci pomagali kierowcom, dzięki czemu obyło się bez wzmożonej ilości kolizji w rejonie cmentarzy. Podpowiadali uczestnikom ruchu, którędy najszybciej dotrzeć w docelowe miejsca. W rejonie nekropolii kierujący współpracowali z funkcjonariuszami, dostosowując się do ich wskazówek i poleceń.

Należy jednak wspomnieć, że pomimo apeli względem kierujących, wczoraj doszło do śmiertelnego wypadku, niezwiązanego bezpośrednio z sytuacją w rejonie cmentarzy. Na drodze krajowej S3 (Nowa Sól – Nowe Miasteczko) doszło do zdarzenia drogowego. W wyniku poniesionych obrażeń zmarł 80-letni kierowca forda. 19-letniemu kierującemu oplem na szczęście nic się nie stało. Funkcjonariusze będą wyjaśniać szczegółowe okoliczności tego zdarzenia. Policjanci apelują do kierowców o zachowanie rozwagi, gdyż nadmierna prędkość, brawura czy nieuwaga zazwyczaj bywają przyczyną tragicznych w skutkach wypadków.

źródło: KPP w Nowej Soli

Dodaj komentarz


+ dwa = 11