Wieści z powiatu nowosolskiego | |poniedziałek, Luty 12, 2024
Jesteś tutaj: Home » Powiat nowosolski » Kożuchów » Wiózł prawie trzy tony nielegalnego tytoniu [ZDJĘCIA]

Wiózł prawie trzy tony nielegalnego tytoniu [ZDJĘCIA] 

W poniedziałek 23 października funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kożuchowie patrolując gminę Kożuchów zauważyli pojazd, którego wygląd wskazywał na to, że może być przeładowany. Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu pojazdu do kontroli drogowej. Kierowcą okazał się być 26-letni mieszkaniec Zielonej Góry. Zapytany o przewożony towar oświadczył, że wiezie materiały budowlane. Funkcjonariusze widząc zdenerwowanie oraz niepokój mężczyzny byli nieufni i postanowili sprawdzić przewożony ładunek.

Gdy otworzyli tylne drzwi pojazdu, od razu wydobyła się silna woń tytoniu. Jak się okazało renault, którym podróżował mężczyzna był wypełniony kartonami z suszem roślinnym. Kierowca został zatrzymany, a pojazd odholowany na parking nowosolskiej komendy. Policjanci zabezpieczyli ujawniony towar. Dzięki skutecznej pracy policjantów niemal 3 tony nielegalnego tytoniu nie trafi na czarny rynek. Straty, jakie mógł ponieść Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego to ponad 1,3 mln zł.

Mężczyzna przebywa w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Usłyszy zarzuty posiadania wyrobów bez akcyzy. Za posiadanie znacznej ilości tytoniu, które objęte jest obecnie odrębnym postępowaniem, grozi do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka kara finansowa. To kolejne potwierdzenie skuteczności nowosolskich policjantów w walce z przestępczością akcyzową, dokonaną przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli.

źródło / foto: KPP w Nowej Soli

 

 

Dodaj komentarz


cztery × 3 =