Wieści z powiatu nowosolskiego | |środa, Grudzień 12, 2018
Jesteś tutaj: Home » Wydarzenia » Na sygnale » Mieszkańcy gminy Siedlisko złapani na gorącym uczynku

Mieszkańcy gminy Siedlisko złapani na gorącym uczynku 

160-103772

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli wspólnie z leśniczym z Nadleśnictwa Nowa Sól zatrzymali na gorącym uczynku czterech mężczyzn, którzy chcieli ukraść drewno z lasu. Za popełnione przestępstwo karę wymierzy im sąd.

Nowosolscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Straży Leśnej prowadzą wspólne cykliczne działania, mające na celu zapobieganie kradzieży drewna z lasu. Wielokrotnie organizują akcje ukierunkowane na zwalczanie różnego rodzaju przestępstw i wykroczeń, egzekwując przy tym przepisy obowiązującego prawa.

W nocy z czwartku na piątek (5/6 października) oficer dyżurny nowosolskiej jednostki otrzymał informację o próbie kradzieży drewna w gminie Siedlisko. Leśniczy oświadczył, że właśnie widzi jak czterech mężczyzn piłą wycina drzewa i pocięte drewno pakują do busa. Policjanci Wydziału Prewencji pojechali we wskazane przez zgłaszającego miejsce i zatrzymali sprawców na gorącym uczynku. Sprawcy z załadowanym drewnem właśnie odjeżdżali z miejsca przestępstwa. W pojeździe było dwóch mężczyzn, a z tyłu na przyczepie załadowanej drewnem dwóch kolejnych. Kierujący był trzeźwy, ale nie posiadał uprawnień do kierowania oraz niezbędnej dokumentacji pojazdu. Pozostali koledzy byli pod wpływem alkoholu. Odzyskane drewno zostało zabezpieczone przez funkcjonariuszy, a mężczyźni zatrzymani. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszeli zarzut wyrębu i kradzieży drzew z lasu. Mieszkańcy gminy Siedlisko w wieku 19-38 lat za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem.

Kradzież drewna jest to najczęstszy proceder w lasach. Kara za nielegalne pozyskanie surowca jest bardzo wysoka. Na sprawcę nakładany jest mandat o wartości drewna, powiększony o nawiązkę i grzywnę, jaką nakłada sąd. Policja przypomina również, że zgodnie z art. 161 Kodeksu Wykroczeń, – „Kto, nie będąc do tego uprawniony albo bez zgody właściciela lub posiadacza lasu, wjeżdża pojazdem silnikowym, zaprzęgowym lub motorowerem do nie należącego do niego lasu w miejscu, w którym jest to niedozwolone, albo pozostawia taki pojazd w lesie w miejscu do tego nie przeznaczonym, – podlega karze grzywny”.

źródło: strona int. KPP w Nowej Soli

Dodaj komentarz


× cztery = 36