Wieści z powiatu nowosolskiego | |wtorek, Lipiec 17, 2018
Jesteś tutaj: Home » Ludzie i kultura » Zostań Super Wolontariuszem

Zostań Super Wolontariuszem 

Organizatorzy akcji Szlachetna Paczka 2016 poszukują Super Wolontariuszy z Nowej Soli lub okolic! Pragniesz konstruktywnie pomagać? Chcesz pomóc rozwinąć skrzydła innym ale także wciąż sam się doskonalić? Bohaterskie rodziny czekają na Twoją dłoń! Zarejestruj się już dziś ! www.superw.pl

SuperW

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski projekt realizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA. Od 15 lat łączy potrzebujących z osobami, które chcą pomagać i czerpią z tego radość. Dzięki innowacyjnemu podejściu i standardom działania projektu rodziny żyjące w ubóstwie otrzymują konkretną, ukierunkowaną na ich potrzeby pomoc. Tylko w XV edycji SZLACHETNA PACZKA połączyła blisko milion Polaków, a wartość pomocy przekazanej w paczkach sięgnęła 54 milionów złotych.

Tak oto organizatorzy zachęcają do przyłączenia się do akcji:

Do pomagania i wolontariatu podchodzimy kompleksowo. Bo wolontariat w Paczce nie jest poświęcaniem się, tylko jest rozwijaniem siebie, zdobywaniem nowych kompetencji, w tym biznesowych – podkreśla ks. Stryczek. – To jest taki wolontariat jak Harvard, czyli jak go skończysz, to po nim jesteś już innym człowiekiem. Człowiekiem, który dużo potrafi i jest sprawczy – dodaje ks. Stryczek.

Do Twoich zadań jako SUPERW, będzie należeć: 
ZMIANA ŻYCIA POTRZEBUJĄCYCH: dotrzesz do najbardziej potrzebujących rodzin, oraz połączysz ich z tymi, którzy pragną im mądrze pomóc.
TWORZENIE NIEZWYKŁYCH HISTORII: połączysz rodziny w potrzebie z Darczyńcami, którzy zaangażują się w mądrą pomoc.
ORGANIZACJA EVENTÓW: razem z Liderem i innymi SuperW zorganizujesz Finał ogólnopolskiego projektu pomocowego jakim jest Szlachetna Paczka.
EWALUACJA: będziesz współtworzyć podsumowanie projektu w Twoim rejonie, które pozwoli doskonalić Paczkę.

Gwarantujemy Ci:
WAŻNE KOMPETENCJE SPOŁECZNO-BIZNESOWE: zarządzanie sobą w czasie, praca w grupie, wielozadaniowość, rozwój w wybranej przez Ciebie dziedzinie – od PR po logistykę.
SAMOROZWÓJ: nowe umiejętności interpersonalne i komunikacyjne − jeden z istotnych czynników sukcesu na rynku pracy. Rozwijasz się tu i teraz, ale zdobyte doświadczenie procentuje w przyszłości.
SIEĆ KONTAKTÓW: będziesz mieć dostęp do osób, z którymi na co dzień nie miałbyś okazji się spotkać − od artystów, przez urzędników, po lokalnych biznesmenów.
NIEZWYKŁE PRZEŻYCIA: ogólnopolskie wydarzenia z udziałem setek SuperW, motywujące szkolenia, pełen emocji Finał − gwarantujemy, że Paczka to niesamowite przeżycie, które zostają w sercu na długo!
RADOŚĆ Z MĄDREJ POMOCY, gdy zdasz sobie sprawę, że dzięki Tobie zmienia się czyjeś życie. 

Aplikuj jeśli:
- masz ukończone 18 lat,
- kochasz ludzi i masz łatwość w nawiązywaniu kontaktów,
- chcesz pomagać i jesteś gotów szukać kreatywnych rozwiązań, aby pomoc była mądra i skuteczna,
- jesteś samodzielny i wytrwały w dążeniu do celu,
- bierzesz odpowiedzialność za swoje działania i ich efekty.

Zgłoś się na stronie: www.superw.pl lub skontaktuj się z Dagmarą Szczecińską – Liderem Rejonu Nowa Sól. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 10 października.

 

Dodaj komentarz


dziewięć − 7 =