Wieści z powiatu nowosolskiego | |poniedziałek, Listopad 20, 2017
Jesteś tutaj: Home » Miasto Nowa Sól » Rowery opanowały Nową Sól. Fundacja Karolat z pucharem

Rowery opanowały Nową Sól. Fundacja Karolat z pucharem 


Wczoraj (20.09) Starostwo Powiatowe w Nowej Soli w ramach Europejskiego Dnia bez Samochodu, organizowało doroczną imprezę rowerową „Wsiądź na Rower”.

Europejski Dzień bez Samochodu to międzynarodowa kampania ekologiczna. Podczas wydarzenia centra wielu miast zamykane są dla ruchu samochodowego. Idea tego dnia powstała w 1998 roku we Francji. Celem kampanii jest kształtowanie wzorców zachowań proekologicznych, upowszechnienie informacji o negatywnych skutkach używania samochodu, przekonanie Europejczyków do alternatywnych środków transportu. Również promocja transportu publicznego oraz pokazanie, że życie w mieście bez samochodu jest nie tylko możliwe, ale także o wiele przyjemniejsze. Kampania przyczynia się też do zmniejszenia hałasu i zanieczyszczenia powietrza, przez co wpływa na polepszenie jakości życia w mieście.

W naszym powiecie w ramach imprezy odbył się rowerowy przejazd ulicami Nowej Soli, w którym udział wzięło około 230 rowerzystów oraz zawody rekreacyjno – sportowe związanie z tematyką rowerową. Miejscem rywalizacji było boisko Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Gimnazjalnej. Wśród 15 drużyn biorących udział w zawodach najlepsza okazała się ekipa Fundacji Karolat z Siedliska, wyprzedzając Środowiskowy Hufiec Pracy z Nowej Soli i drużynę „Odlewniaka”.

fot. Marcin Jurdziński, Marcin Kula, Starostwo Powiatowe w Nowej Soli

Dodaj komentarz


2 × = dziesięć