Wieści z powiatu nowosolskiego | |środa, Grudzień 12, 2018
Jesteś tutaj: Home » Powiat nowosolski » Bytom Odrzański » Patriotyczna Parada Motocyklowa [ZDJĘCIA]

Patriotyczna Parada Motocyklowa [ZDJĘCIA] 


W tym roku mija 35 rocznica powstania NSZZ Solidarność oraz Porozumień Sierpniowych. Z tej okazji przez Bytom odrzański przejechała niecodzienna Parada Motocyklowa.

Obchody upamiętniające upadek komunizmu oraz powstania NSZZ Solidarność w powiecie nowosolskim rozpoczęły się mszą w intencji ojczyzny która odbyła się dziś rano(29.08) w Otyniu. Motocykliści i fani starych samochodów w samo południe wzięli udział w rozpoczęciu jarmarku w Otyniu, skąd wyruszyli jako IV parada Motocyklowa. Zmierzając do Bytomia Odrzańskiego, gdzie na rynku złożyli hołd bohaterom strajków z 1980r. przejechali przez Nową Sól.  Paradę przywitał Andrzej Perlak- historyk, mieszkaniec Bytomia Odrzańskiego związany z Solidarnością. Motocykliści wysłuchali krótkiego wystąpienia po którym znaleźli kilka minut na zaprezentowanie najmłodszym i trochę starszym mieszkańcom Bytomia swoich maszyn. Parada przejechała ulicami miasta w kierunku Nowego Miasteczka gdzie odbywa się przegląd zespołów bluesowych ,,Bluesobranie”.
Kolejne atrakcje czekają na mieszkańców w Nowej Soli już jutro(30.08) podczas pikniku rodzinnego który odbędzie się na Kocim Stawie. Tam wszyscy chętni będą podziwiać sprzęty wojskowe i stoiska z militariami. Jak zapowiadają organizatorzy- będzie można także wziąć udział w przejażdżce wozem bojowym w akompaniamencie  patriotycznych pieśni. Na zakończenie patriotycznego festynu wystąpi zespół Ten Rupees.

 

 

Dodaj komentarz


+ 9 = szesnaście