Wieści z powiatu nowosolskiego | |środa, Grudzień 12, 2018
Jesteś tutaj: Home » Powiat nowosolski » Bytom Odrzański » Dzień bez Samochodu [ZDJĘCIA]

Dzień bez Samochodu [ZDJĘCIA] 


W Nowej Soli obchodzony był dziś(21.09) ,,Europejski Dzień bez Samochodu”. Wydarzeniu towarzyszyło wiele atrakcji na terenie niemal całego miasta.

Oprócz rowerowego rajdu ulicami miasta w którym udział wzięło kilkaset osób uczestnicy oraz mieszkańcy i goście mieli możliwość skorzystania z atrakcji rozmieszczonych w kilku punktach miasta. Na placu za Liceum Ogólnokształcącym odbywały się zawody sportowe, między innymi przeciąganie liny. Na miejscu imprezę obstawiała medycznie firma Sanimed, której właściciel prezentował dzieciom, młodzieży a także wszystkim zainteresowanym dorosłym zasady udzielania pierwszej pomocy. Opowiedział także o tym, co jest ważne podczas wzywania karetki pogotowia oraz poinstruował jak prawidłowo powinno się wykonywać tego typu czynności. Nad Odrą odbyły się zawody kajakowe. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także przejazdy drezyną na czas.
Na zakończenie imprezy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe od Powiatu Nowosolskiego oaz Stowarzyszenia ,,Przystań” z Bytomia Odrzańskiego.

Dodaj komentarz


− sześć = 1