Wieści z powiatu nowosolskiego | |wtorek, Grudzień 18, 2018
Jesteś tutaj: Home » Ludzie i kultura » Ludzie » Spełnią ukryte marzenia? [ZDJĘCIA]

Spełnią ukryte marzenia? [ZDJĘCIA] 


Uczniowie z nowosolskich podstawówek i gimnazjów otrzymali stypendia z Fundacji Ukryte Marzenia. Młodsi uczniowie dostali po 1000 zł a ich starsi koledzy o 500 zł więcej.

- Jest mi niezmiernie miło, że ludzie którzy osiągnęli sukces, potrafią się nim dzielić a to jest bardzo cenne – mówi prezydent Wadim Tyszkiewicz. Warto bowiem dodać, że fundacja związana jest z firmą Alumetal, której jedna z siedzib znajduje się na nowosolskiej strefie ekonomicznej.

- Naszą ideą jest wspieranie lokalnej społeczności i pomyśleliśmy, że dobrą formą tego wsparcia będą stypendia dla dzieci, które tak naprawdę to społeczeństwo budują i na których opiera się przyszłe społeczeństwo w Nowej Soli – tłumacz Anna Stulgis, prezes zarządu Fundacji Ukryte Marzenia.

Stypendium otrzymało łącznie 9 uczniów. Po jednym z każdej nowosolskiej szkoły podstawowej i z każdego gimnazjum. Młodsi uczniowie dostali po 1000 zł a ich starsi koledzy o 500 zł więcej. Placówki zostały wytypowane we współpracy z prezydentem Nowej Soli oraz dyrekcjami szkół.

Na co najlepsi matematycy, uzdolnieni akordeoniści i początkujący biolodzy wydadzą swoje pieniądze? Głównie na spełnianie swoich marzeń, które mają pchnąć ich ku dalszemu rozwojowi. Na liście znalazły się m.in. komputer i telefon komórkowy. Stypendia otrzymali:  Adrianna Puchała (Szkoła Podstawowa nr 1), Jakub Maciejewski (Szkoła Podstawowa nr 2), Carmen Tokarz (Szkoła Podstawowa nr 3), Michał Dynak (Szkoła Podstawowa nr 5), Marek Smyksy (Szkoła Podstawowa nr 6), Jakub Kruk (Szkoła Podstawowa nr 8),  Dawid Przybyła (Gimnazjum nr 1), Martyna Klimowicz (Gimnazjum nr 2) i Aleksandra Irena Dudziak (Gimnazjum nr 3).

Dodaj komentarz


2 × osiem =