Wieści z powiatu nowosolskiego | |sobota, Sierpień 18, 2018
Jesteś tutaj: Home » Miasto Nowa Sól » Nagrodzeni za Odrę. PTTK doceniło wodną turystykę w mieście

Nagrodzeni za Odrę. PTTK doceniło wodną turystykę w mieście 

Fot: nadesłane

Fot: nadesłane

Kolejny sukces Nowej Soli. Za rolę lidera w turystycznym zagospodarowaniu Odry i rozbudowę infrastruktury turystycznej, otrzymaliśmy Nagrodę Dziesięciolecia w konkursie o Nagrodę Przyjaznego Brzegu.

Konkurs ten jest organizowany przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze wspólnie z Polskim Związkiem Żeglarskim, Polskim Związkiem Kajakowym i innymi partnerami. Celem nagrody jest promocja atrakcji wodniackich i turystycznych Polski oraz wyróżnienie miejscowości najbardziej aktywnych na tym polu.

W Konkursie premiowane są inwestycje służące turystyce wodnej, takie jak: budowa i modernizacja marin żeglarskich i stanic wodnych, programy inwestycyjne obejmujące miasta, regiony, szlaki wodne, działania poszczególnych osób, klubów i stowarzyszeń, samorządów oraz innych instytucji i organizacji. Do zgłaszania kandydatów uprawnione są organizacje zajmujące się turystyką wodną, kluby, redakcje, komandorzy rejsów i spływów, indywidualni wodniacy.

Konkurs jest tradycyjnie organizowany pod Honorowym Patronatem Ministra Sportu i Turystyki, który jednocześnie funduje nagrodę rzeczową Grand Prix. Dodatkowo konkursowi patronowali: Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Prezes Polskiego Związku Żeglarskiego

W X jubileuszowej edycji konkursu o Nagrodę Przyjaznego Brzegu wpłynęło 31 zgłoszeń z całego kraju. To wyjątkowa edycja Nagrody, ponieważ postanowiono dodatkowo uhonorować miasta, instytucje i osoby najbardziej efektywne w budowie wodniackiej infrastruktury turystycznej i najbardziej aktywne w promowaniu turystyki wodnej w okresie dziesięciu lat istnienia konkursu.

Jury Nagrody Przyjaznego Brzegu, w skład którego wchodzą przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, Polskiego Związku Żeglarskiego, Polskiego Związku Kajakowego, Polskiej Organizacji Turystycznej, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju przyznało nagrodę Grand Prix i 14 nagród zwykłych oraz 6 imiennych nagród specjalnych, a ponadto 4 „Nagrody Dziesięciolecia”. 5 kwietnia 2014 r. w czasie targów WIATR i WODA na Stadionie Narodowym w Warszawie już po raz dziesiąty wręczono Nagrody Przyjaznego Brzegu. Jednym z laureatów „Nagrody Dziesięciolecia” zostało Miasto Nowa Sól – Za rolę lidera w turystycznym zagospodarowaniu Odry i rozbudowę turystycznej infrastruktury.  Nagrodę odebrał osobiście prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz.

Dodaj komentarz


+ sześć = 8