Wieści z powiatu nowosolskiego | |sobota, Sierpień 18, 2018
Jesteś tutaj: Home » Miasto Nowa Sól » Tyszkiewicz pyta mieszkańców: Dokąd zmierza Nowa Sól?

Tyszkiewicz pyta mieszkańców: Dokąd zmierza Nowa Sól? 

Wadim Tyszkiewicz kroi tort. Fot: Karol Kolba/ NOWOSOLSKIE.iNFO

Wadim Tyszkiewicz kroi tort. Fot: Karol Kolba/ NOWOSOLSKIE.iNFO

Wadim Tyszkiewicz pyta na Facebooku co zmieniło się w mieście przez ostatnie 16 lat. Do refleksji włodarza natchnął program „Trudne Pytania” realizowany kilkanaście lat temu w Nowej Soli.

Pamiętacie program “Trudne Pytania” w TVP1? Najlepsza oglądalność. Kilka milionów widzów przed telewizorami widzi Nową Sól w najczarniejszych barwach – wspomina prezydent Nowej Soli. Samorządowiec nie poprzestaje jednak na samej historii, na przykładzie filmu pyta mieszkańców miasta o rozwój.

- Czy od tego czasu coś się zmieniło? To dla mnie jest bardzo ważne w kontekście szukania odpowiedzi na kolejne pytania: Dokąd zmierza Nowa Sól? Czy obraliśmy właściwą drogę? Czy skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle? Dlaczego część młodych ludzie nadal uważa, że w mieście nic się nie dzieje, że lepiej stąd wiać? Kto powinien budować przyszłość miasta? My, Nowosolanie? Nasi rodzice? Dziadkowie? Czy może powinni do nas przyjechać Londyńczycy i za nas zbudować krainę mlekiem i miodem płynącą? – pyta Tyszkiewicz.

Jak widać po komentarzach mieszkańców jedni są zadowoleni z rozwoju naszego miasta a inni mniej. Poza głosami krytyki, prośbami o likwidację współczesności czy poklepywaniem prezydenta po plecach i tłumaczeniem, że każdemu nie uda się dogodzić znajdujemy również komentarze perełki. – Pamiętam nagrywanie tego programu.. byłam jedną z dziewczyn podajaych mikrofony w tamtym czasie uczennica jednej z najlepszych klas Elektryka. Średnia z matury 5.2, później skończone studia informatyczne na UZ 8 lat temu.. Od 7 mieszkam za granicą gdzie realizuje się zawodowo. Niestety do Nowej Soli nie wrocilabym na stałe.. na pewno jest lepiej niż było ale ciągle nie wystarczająco.. Z moich szkolnych kolegów może 1/4 została w Soli, większość wyjechała zagranicę bądź do większych miast.. – komentuje Justyna.

Macie coś do dodania? Prezydent zaprasza do dyskusji na Facebooku. Sam zainteresowany tłumaczy, że pytania mają też otworzyć oczy malkontentom, którzy narzekają zamiast pracować. Tyszkiewicz tłumaczy również, że zamiast oglądać się na innych powinniśmy sami tworzyć swój dobrobyt. Zgadzacie się z tym?

Post użytkownika Wadim Tyszkiewicz.

Dodaj komentarz


5 − = dwa