Wieści z powiatu nowosolskiego | |sobota, Sierpień 18, 2018
Jesteś tutaj: Home » Powiat nowosolski » Gmina Nowa Sól » Przystanie w drodze. Na Lagunie podpisano umowę

Przystanie w drodze. Na Lagunie podpisano umowę 

Fot: UM Nowa Sól

Nowosolski magistrat łaknie współpracy z innymi gminami. Po wspólnym zakupie energii czy utworzeniu „małego ZIT-u” przyszła pora na przyklepanie wspominanej od dawna budowy przytani rzecznych.

Szefowie nadodrzańskich gmin spotkali się dziś na statku turystycznym Laguna. Wbrew pozorom włodarze nie wybrali się w rejs statkiem aby oderwać się od codziennych obowiązków, ale ciężko pracowali. Burmistrzowie gmin: gmina wiejska Nowa Sól, Siedlisko, Otyń, Sulechów, gmina wiejska Zielona Góra, Czerwieńsk, Krosno Odrzańskie, Cybinka, Górzyca oraz Kostrzyn podpisali umowę partnerską projektu „Odra dla turystów 2020 – lubuskie przystanie”.

Projekt, któremu lideruje Nowa Sól zakłada budowę przystani rzecznych we wspomnianych gminach i jest bezpośrednią kontynuacją sprowadzenia nad naszą rzekę statków Laguna oraz Zefir. To kolejny z pomysłów prezydenta Wadima Tyszkiewicza na rozwój i promowanie turystyki rzecznej w regionie. Mimo, że samo miasto nie korzysta z projektu (w Nowej Soli nie przystanie żadna z przystani), to bierze na swoje barki prowadzenie przedsięwzięcia, które jest bezpośrednią kontynuacją „Odry dla turystów” z której zakupiono statki, oraz powstały porty w Nowej Soli, Bytomiu Odrzańskim i Cigacicach.

10 kolejnych przystani na Odrze powstanie w tym i przyszłym roku, Koszt budowy przystani to przeszło 3 miliony złotych, a dofinansowanie sięga 99%.

Dodaj komentarz


pięć + 5 =