Wieści z powiatu nowosolskiego | |poniedziałek, Luty 12, 2024
Jesteś tutaj: Home » Miasto Nowa Sól » „Poldek” znokautowany, ale Nowa Sól wygrała [ZDJĘCIA]

„Poldek” znokautowany, ale Nowa Sól wygrała [ZDJĘCIA] 


Bez względu na wynik walk każda kolejną galę MFC wygrywa Nowa Sól. Tak było i tym razem.

O zwycięstwie Tomka Makowskiego nad Noboukim Okuzumim pisaliśmy już w artykule Maku jak tsunami [VIDEO] [ZDJĘCIA]. Pora przyjrzeć się pozostałym elementom gali Makowski Fighting Championship 6, która odbyła się wczoraj na hali przy ul. Botanicznej w Nowej Soli. Każda kolejna gala MFC to zwycięstwo Nowej Soli bez względu na wyniki walk. Tak było i tym razem.

Od kilku lat kiedy Tomek Makowski tworzy w Nowej Soli galę sportów walki wiele się zmieniło. Przed pierwszą edycją imprezy myśl o zawodowych walkach w naszym mieście wydawała się czymś kosmicznym. A jeśli ktoś w naszym kraju kojarzył solny gród z jakimkolwiek poważniejszym walczeniem, to jedynie przez osobę „Maka”. Zawodnika bądź co bądź wybitnego, ale osamotnionego w okolicy. Od tego czasu zmieniło się praktycznie wszystko. Z roku na rok powiększa się reprezentacja Max Boxing Klubu-u prowadzonego przez Tomka. Przez te wszystkie lata zyskało również samo miasto. Nowa Sól stała się jednym z najważniejszych ośrodków sztuk walki na mapie kraju, a kolejne edycje gali przyciągają najlepszych zawodników z kraju i świata.

Tym razem „Poldek”, druga duma nowosolskich fighterów nie sprostał zadaniu. Reprezentant klubu Czerwony Smok Poznań był wyraźnie lepszy podczas tego starcia. Warto dodać, że Przemysław Lis to wielokrotny Mistrz Polski i to On był zdecydowanym faworytem tej walki. Leopold Kopaczyński mimo fenomenalnej wygranej z Łukaszem Matuszczakiem na MFC4 okazał się zbyt słaby na mistrza wagi ciężkiej. „Poldek” został znokautowany przez przeciwnika. Była to jego pierwsza walka w formule K-1. Do tej pory walczył w walkach MMA.

Kolejny na gali nowosolanin Michał Szmajda również trafił na trudnego przeciwnika. Jeden z najlepszych polskich zawodników Muay Thai Filip Rządek okazał się nie lada wyzwaniem dla Michała. Nowosolanin nie odpuszczał i radził sobie całkiem nieźle podczas pojedynku, ale decyzją sędziów to Rządek okazał się lepszy.

Wyniki wszystkich walk podczas MFC6:

Finały Thai Battle:

Maciej Zembik pok. przez decyzję Mateusza Rajewskiego
Rafał Niestrzęba pok. przez decyzję Bartosza Batrę
Marcin Łepkowski pok. przez decyzję Marcina Kreta
Mateusz Białas pok. przez decyzję Daniela Samulnika
Oskar Staszczak pok. przez TKO w drugiej rundzie Denisa Makouskiego
Daniel Prokurat pok. przez decyzję Radosława Paczuskiego
Mateusz Pluta pok. przez decyzję Patryka Proszka

Walki dodatkowe:

Marcin Parchet pok. przez decyzję Rafała Dudka
Filip Rządek pok. przez decyzję Michała Szmajdę
Przemysław Lis pok. przez TKO Leopolda Kopaczyńskiego

Odpowiedź do „Poldek” znokautowany, ale Nowa Sól wygrała [ZDJĘCIA]

  1. Admin1

    Link do transmisji gali MFC 9 w Nowej Soli: http://toplivestreams.com/mfc-9-nowa-sol/

     

Dodaj komentarz


2 − jeden =