Wieści z powiatu nowosolskiego | |poniedziałek, Luty 12, 2024
Jesteś tutaj: Home » Miasto Nowa Sól » Nowosolanie kochają strażników miejskich?

Nowosolanie kochają strażników miejskich? 

Radiowóz straży miejskiej. Fot: Karol Kolba/ NOWOSOLSKIE.iNFO

Co można napisać na samochodzie straży miejskiej? Statystyki pokazują, że większość takich tekstów to akty agresji w stronę stróżów prawa. U nas jednak jest inaczej.

Na zaparowanych szybach radiowozu Straży Miejskiej w Nowej Soli pojawiły się serduszka i napis: „kocham strasz”. To bardzo miły akcent, który rozbawił mnie gdy wracałem do domu. Samochód z zabawnym napisem stał dziś ok. godz. 15:00 pod Urzędem Miasta w Nowej Soli. W mediach dużo mówi się o aktach wandalizmu: niszczeniu samochodów służb, czy wypisywaniu wulgarnych wyzwisk skierowanych w stronę funkcjonariuszy. Czyżby w Nowej Soli było inaczej? Lubicie mundurowych, czy to tylko jednorazowy wybryk?

Jeśli zauważyliście coś ciekawego w naszym mieście to podzielcie się tym z naszymi czytelnikami. Ślijcie zdjęcia przedstawiające życie naszego miasta na adres: k.kolba@nowosolskie.info.

8 Odpowiedzi do Nowosolanie kochają strażników miejskich?

 1. nowosolanin

  Ja tam jestem za strażnikami w nowej soli, zawsze pomogą, porozmawiają, rąbią dobra robotę oby tak dalej. Z pewnością znajda sie negatywne komentarze ale to tylko od osob które zostały ukarane mandatem za oczywiście popełnione wykroczenie. Pozdrawiam

   
 2. matek

  coooo? jak mozna byc za straznikami”nierobami”
  zajmuja sie tym co nie trzeba.
  a tak jesli gdzie sie auto na postoju za pieniadze podatnikow to i mozna pisac po szybach

   
 3. Legion

  Wbrew pozorom większość Strażników Miejskich jest miła (lecz zależy tu od podejścia danej osoby do niego).
  Tzw. “Gonzo” jest znienawidzony przez większość młodzieży, gdzie tak naprawdę jest dobry.

   
 4. gosc

  “matek” nie rozumiem dlaczego mówisz nieroby i ze zajmują się nie tym co trzeba ? przecież są od tego żeby karać a czasami pouczyć za picie w miejscu publicznym za psie kupy i źle parkujące samochody… od tego są zachęcam do poczytania ustawy o strażach gminnych i dopiero wtedy się wypowiadać … A najlepiej nie popełniać wykroczeń to i strażnicy nie będą karać- proste. Pozdrawiam.

   
 5. Miki

  nikt chyba nie rozumie, że specjalnie zostało to napisane z błędem no ale ok…

   
 6. niezawsze

  czasami przesadzają, pokazałam i dowód osobisty gdy paliłam, papierosa zgasiłam w odpowiednim miejscu a i tak dostałam mandat….

   
 7. nowosolanin

  no to za co niby dostałas? i czemu podpisałas skoro uwazasz ze nic nie zrobilas? trzeba było nie przyjmowac mandatu….

   
 8. Fredek

  Wbrew obiegowej opinii, akurat “nasi” nowosolscy strażnicy miejscy zajmują się sprawami naprawdę ważnymi. Ostatnio prosiłem o pomoc w sprawie rannego psiaka. Szybko przyjechali i zajęli się zwierzakiem. Czasami przysolą mandat, lecz z reguły są uśmiechnięci i można z nimi “pogadać”

   

Dodaj komentarz


sześć × 4 =