Wieści z powiatu nowosolskiego | |poniedziałek, Luty 12, 2024
Jesteś tutaj: Home » Powiat nowosolski » Bytom Odrzański » Nie palcie zniczy dla Bożeny!

Nie palcie zniczy dla Bożeny! 

Fala spekulacji w Bytomiu

Zaginiona w niedzielę 49 letnia mieszkanka Bytomia Odrzańskiego, Bożena Marczykowska stała się tematem numer jeden w gminie i okolicach. O sprawie słyszała już większość mieszkańców miasta. Niestety informacje są bardzo sprzeczne i sprawy nie wyjaśniają.

Od rana w poniedziałek Bytom i jego mieszkańcy żyją sprawą zaginięcia Bożeny. Przypomnijmy: kobieta ostatni kontakt z rodziną miała w niedzielę około godziny 13. Prawdopodobnie ostatni raz widziana była w okolicach ogródków działkowych jadąc rowerem w stronę lasu. Kontakt się urwał, rodzina i szkoła w której pracuje zgłosiła zaginięcie. Policja, strażacy a także mieszkańcy czynnie włączyli się w akcję poszukiwawczą. Pomimo dokładnej penetracji okolicznych lasów i okolic Odry kobiety nie odnaleziono.
Mieszkańcy są bardzo chętni do pomocy w poszukiwaniach, bardzo martwią się losem Bytomianki. Niestety, zainteresowanie niektórych osób zeszło na złe tory. Wczorajszy wieczór i dzisiejszy dzień przyniosły fale spekulacji oraz informacji, które poruszyły całe miasto. Informowano iż ciało kobiety zostało odnalezione, przyczyną zgonu natomiast było powieszenie. Na szczęście informacje te nie są prawdziwe. Podobnie nie jest prawdą, że kobieta została zamordowana. Te powstałe prawdopodobnie w wyniku głupiego żartu lub plotki informacje wywołały strach w wielu mieszkańcach.Uzytkownicy portali społecznościowych już wczoraj, przedwcześnie ,,zapalali wirtualne znicze”.  To nie czas na znicze, nawet te wirtualne na facebooku ponieważ nie ma żadnych przesłanek mówiących o tym, że kobieta nie żyje.

- Penetracja lasów zakończona została w nocy z poniedziałku na wtorek. W poszukiwaniach zaginionej udział brały także dwa wyszkolone w tym celu psy. Równocześnie z tymi poszukiwaniami pracowali policjanci z wydziału kryminalnego. Obecnie sprawdzane są relacje osobiste zaginionej. Kobieta nie została jak dotąd odnaleziona. W sprawie nie zatrzymano także żadnej osoby podejrzanej o udział w zaginięciu – poinformowała tuż po godz. 16:00 rzeczniczka KPP, Katarzyna Wąsowicz.

Policja stanowczo zaprzecza informacjom przekazywanym droga pantoflową wśród mieszkańców. Powyższa wypowiedź urywa zbędne spekulacje oraz daje szanse na pozytywny koniec historii. Nad znalezieniem Bożeny Marczykowskiej pracuje szerokie grono osób, którym jak mamy nadzieję sprawę uda się rozwiązać jak najprędzej. Do tematu wrócimy.

Jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się o odnalezienia ww. proszę kierować pod nr 068 4763111 lub 997

Rysopis oraz zdjęcie zaginionej można zobaczyć w tekście http://nowosolskie.info/2013/10/poszukiwania-bytomianki-trwaja/

6 Odpowiedzi do Nie palcie zniczy dla Bożeny!

 1. kurdemole

  Chciałbym się odnieść do artykułu, w którym to mieszkańcu Bytomia i okolic snują chore podejrzenia i opierają się na plotkach, a nie faktach ponieważ, Mnie się płakać chce, kiedy ktoś usłyszy plotkę i ją rozsiewa dalej z dodatkowymi wyimaginowanymi informacjami lub też od ręki skreśla pozytywne zakończenie sprawy bo coś tam. Uważam, że nadzieję trzeba mieć do samego końca. Nie wolno mieć przed oczyma scenariusza najgorszego bo tak naprawdę robimy krzywdę i rodzinie i osobie,której sprawa dotyczy. Na facebooku wielu z Nas ma zamieszczone apele i proszę Was wszystkich aby to były apele a nie głoszenie o złym zakończeniu sprawy itp. Za ploty wyssane z palca powinno się ucinać palec!Zamiast zajmować się prorokowaniem w sprawie zaginięcia Pani Bożeny powinniście pomóc jej szukać bo plotkami nic nie zdziałamy drodzy Państwo

   
 2. Agnieszka

  Zadajmy sobie pytanie co było powodem kierowanie się do lasku przez Bożenę fajna babka może ktoś ją wcześniej obserwował, a może się z kimś umuwiła,miejscowi nie jężdzą do lasu bez powodu , a może grzyby praktycznie nic nie wiadomo każdy może wymyślać różne historię.Nie wygląda to najlepiej.

   
 3. Bytomianka

  popieram mojego przedmówcę,ja wczoraj będąc w Rynku na zakupach usłyszałam tyle wersji ile ludzi w miescie,to się w głowie nie mieści z kąt ludzie mają takie informacje? sama uwierzyłam w odnalezienie ciała bo przecież co druga osoba potwierdzała to,ale po przeczytaniu tego artykułu odetchnęłam z ulgą i mam nadzieję że wszystko zakończy się szczęśliwie.

   
 4. jochaska

  ktos rozsiewa ploty,a może to ta osoba co sieje je ma z tym coś wspólnego,warto sie zastanowić

   
 5. jochaska

  oczerniają nie te osoby robiac im straszna krzywde,wszyscy dobrze wiemy że Bożena była rozrywkowa a i sprawy rodzinne miała nie uregulowane,może by tak zaczać od najbliższych,im sie przyjrzec

   
 6. Mon

  Uważam że administrator strony komentarze użytkowników typu – “Nie mam własnego życia a frustracje wyładuje na forum” , patrz komentarz użytkownika powyżej ,powinien z miejsca usuwać.

   

Dodaj komentarz


− trzy = 6